تاريخ انتشار: چهارشنبه 1395/8/5
کد خبر: 54222
کتاب «زندگی و بندگی» کتابی ارزنده در جهت ترویج سبک زندگی دینی

کتاب «زندگی و بندگی» کتابی ارزنده در جهت ترویج سبک زندگی دینی

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا گفت: کتاب «زندگی و بندگی» نوشته «رضا بابایی» در جهت ترویج سبک زندگی دینی و در ارتباط با خدا و هم نوعان تألیف شده و با طراحی ویژه به چاپ رسیده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی سبحانی نیا، معاون فرهنگی و هنری موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث امروز (۴ آبان) در مراسم رونمایی از آثار تازه نشر موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث که در سازمان چاپ و نشر موسسه برگزار شد، عنوان کرد: رسالت اصلی دارالحدیث، نشر و توسعه معارف قرآن و حدیث است و تمام منشوراتی که موسسه دارالحدیث داشته است از جمله کتاب‌های تخصصی، عمومی و ترویجی تأکید بر معارف قرآن و حدیث دارد و درصدد است که معارف قرآن و اهل بیت (ع) را ترویج دهد.

مدیر عامل انتشارات دارالحدیث اظهار داشت: انتشارات موسسه دارالحدیث متناسب با نیاز روز جامعه در محیط‌های عمومی و تخصصی است و آثار خود را به زبان‌های مختلف نشر می‌دهد تا محدود به داخل کشور نشود و افراد در خارج از کشور بتوانند از معارف نورانی اسلام بهره ببرند.

کتاب «زندگی و بندگی» کتابی ارزنده در جهت ترویج سبک زندگی دینی

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا بیان داشت: کتاب «زندگی و بندگی» نوشته «رضا بابایی» در جهت ترویج سبک زندگی دینی و در ارتباط با خدا و هم نوعان نوشته شده است؛ این کتاب در دو قسمت «زندگی» و «بندگی» تولید شده است و شیوه چاپ این کتاب جالب و هر یک از بخش‌ها هنرمندانه طراحی شده است.

وی ادامه داد: کتاب «زندگی و بندگی» در بخش «زندگی» به رنگ خاک و در بخش «بندگی» به رنگ آبی آسمانی طراحی شده است و با دیدن این کتاب می‌توان پیام طراحی کتاب را دریافت کرد.

معاون فرهنگی و هنری موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث اضافه کرد: این کتاب با قلمی بسیار روان و با اتکا بر «میزان الحکمه» نوشته شده است که امید است گام موثری در جهت سبک زندگی دینی باشد.

کتاب «واقعه عاشورا در متون کهن»/کتاب «عروج سرخ»

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا تصریح کرد: کتاب «واقعه عاشورا در متون کهن» متناسب با ایام محرم و صفر نگاشته شده است و ۶ منبع و مقتل کهن را در کنار هم گردآوری کرده است، محققین و علاقمندان می‌توانند ۶ مقتل کهن را در یک کتاب داشته باشند.

وی عنوان کرد: دو کتاب شعر متناسب با روز توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شده است، از جمله کتاب «عروج سرخ» که مجموعه ای از اشعار عاشورایی است.

معاون فرهنگی و هنری موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تصریح کرد: محتوای اشعار این کتاب به همت محمدعلی مجاهدی، شاعر برجسته آیینی کشور بررسی شده است تا جلوی هر گونه خرافه گویی در اشعار گرفته شود و خوانندگان اشعار با سیره اهل بیت (ع) آشنا شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا اظهار داشت: کتاب «اشعار توحیدی» مجموعه اشعار در جهت ترویج توحیدی است که به جامعه هنری و علمی عرضه می‌شود، همچنین دو کتاب عربی به نام‌های «دروس فی اختلاف الحدیث» و «سهل بن زیاد و روایات» از دیگر کتاب‌هایی است که توسط انتشارات دارالحدیث به چاپ رسیده است.

منبع :