تاريخ انتشار: پنج شنبه 1395/10/2
کد خبر: 55420
قدردانی آیت الله صافی گلپایگانی از آیت الله ری شهری و همکاران ایشان برای تالیف «حکت نامه فاطمی»

قدردانی آیت الله صافی گلپایگانی از آیت الله ری شهری و همکاران ایشان برای تالیف «حکت نامه فاطمی»

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار آیت الله ری شهری با ابراز خرسندی از تالیف کتاب حکمت نامه فاطمی افزودند: احیاء آثار اهل بیت علیهم السلام کار ارزنده و مهمی است و تالیف آثاری از این دست، مانند حکمت نامه فاطمی در زنده نگه داشتن سیره اهل بیت(ع) تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، آیت الله محمدی ری شهری پیش از ظهر پنج شنبه ۲ دیماه با حضور در بیت آیت الله صافی گلپایگانی ضمن تقدیم کتاب حکمت نامه فاطمی به ایشان، درباره روند پژوهشی این کتاب تازه نشر یافته، توضیحاتی ارایه کردند.

گفتنی است، کتاب حکمت نامه فاطمی در حجمی بالغ بر ۸۰۰ صفحه مجموعه سخنان و خطبه های به یادگار مانده از صدیقه طاهره زهرای مرضیه سلام الله علیها را در اختیار علاقمندان به حضرتش قرار می دهد.

حکمت نامه فاطمی شامل یک درآمد، پنج بخش، نوزده فصل و سه تحلیل است که با نظمی نوین به رشته تحریر درآمده است.

درآمد، گزارشی کوتاه از زندگی حضرت فاطمه(س) از تولد تا شهادت است.

بخش های کتاب عبارتند از: فضائل، حکمت های خانوادگی، حکمت های اخلاقی و عملی، حکمت های عبادی، حکمت های سیاسی.

در بخش پنجم با عنوان حکمت های سیاسی آمده است: می توان گفت که بخش حکمت های سیاسی، مهم ترین بخش حکمت نامه فاطمی است، این بخش در پنج فصل به روشنی نشان می دهد که حضرت فاطمه زهرا(س) برای دفاع از ولایت علوی و رهبری سیاسی الهی امیرمومنان، و روشنگری برای آیندگان، همه توان خود را به کار گرفته است، تا آنجا که در این راه، در جوانی به شهادت رسید و نخستین شهید راه ولایت شد.

 چاپ اول کتاب حکمت نامه فاطمی نوشته محمد محمدی ری شهری با همکاری جمعی از پژوهشگران پژوهشکده علوم ومعارف حدیث، به دو زبان عربی ـ فارسی و بهای ۳۶ هزار تومان از سوی انتشارات دارالحدیث روانه بازار نشر شد.