تاريخ انتشار: سه شنبه 1396/12/15
کد خبر: 63411
عرضه «زندگی و بندگی» در نمایشگاه کتاب

عرضه «زندگی و بندگی» در نمایشگاه کتاب

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، مدیر انتشارات باهوش با اشاره به تولید کتاب‌هایی با مضامین اخلاقی و تربیتی برای گروه‌های سنی بزرگسال و کودک و نوجوان، از عرضه نخستین تولیدات این مرکز در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به فعالیت‌ انتشارات باهوش در حوزه کودک، نوجوان و بزرگسال،‌ بیان کرد: با توجه به پیشینه تخصصی و پژوهشی دارالحدیث، کتاب‌های حوزه عمومی و ترویجی این مرکز از سوی انتشارات باهوش که به تازگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجور دریافت کرده، به چاپ خواهد رسید.
 
وی ادامه داد: انتشارات باهوش رسالت تولید آثار عمومی و ترویجی با رویکرد اخلاقی و دینی برای مخاطبان بزرگسال، جوان و نوجوان و کودک را برعهده دارد.
 
مدیر انتشارات باهوش، گفت: کتاب «زندگی و بندگی» با موضوع نماز و در دو محور زندگی و بندگی به قلم رضا بابایی تدوین شده و اکنون زیرچاپ قرار دارد. این کتاب، همزمان با نمایشگاه کتاب تهران در اردیبهشت ۹۷ عرضه خواهد شد. کتاب «بشتابید خدا تشنه است» تالیف بنده نیز از دیگر آثار در دست تولید، انتشارات باهوش است.  
 


حجت‌الاسلام والمسلمین سبحانی‌نیا در ادامه با اشاره به دو مجموعه کتاب تولید شده برای گروه سنی کودک نیز، اظهار کرد: تولیدات کودک انتشارات باهوش تحت عنوان کلی «مجموعه کتاب‌های شبنم»، منتشر می‌شوند. در این راستا دو مجموعه پنج و ۶ جلدی که کار تولید آن‌ها از یک‌ونیم سال پیش آغاز شده تا پایان سال به چاپ می‌رسد و در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد. این آثار با برنامه‌ریزی دقیق کارشناسانه و با محتوای کاملا تولیدی و ایده‌پردازانه تهیه شده‌اند.
 
وی در معرفی این دو مجموعه، افزود:  مجموعه ۶ جلدی «قصه‌‌های من و رایا» تالیف زهرا عبدی با تصویرگری زهرا خمسه،‌ ماجراهای یک خانواده کوچک و ربات آن‌ها «رایا» را با محوریت ارزش‌های اخلاقی و دینی روایت می‌کند. «رایا» محور اصلی این داستان بوده و سینا، پسر خانواده نیز راوی داستان است. مجموعه پنج جلدی «داستان‌‌های گوگوری» به قلم زینب علیزاده با تصویرگری محمود مختاری نیز داستان‌هایی جذاب و آموزنده بوده که شخصیت اصلی آن یک گوره‌خر است.


معاون فرهنگی و هنری موسسه دارالحدیث، گفت: این داستان‌ها با مضامین اخلاقی و تربیتی تدوی شده‌اند و در انتهای هر داستان یک مضمون حدیثی زیبا مرتبط با موضوع داستان ارائه شده تا کودکان علاوه بر خواندن ماجراهایی جذاب، با سخنان معصومان و بزرگان دین نیز آشنا شوند.

منبع : ایبنا