عنوان کتاب : آبشار معرفت

آبشار معرفت

سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جهت عمل به حدیث شریف نبوی «ثقلین» و همچنین ترویج معارف نورانی پیامبر خاتم(ص) و اهل بیت بزرگوارش در تعامل با مؤسسه دار الحدیث اقدام به چاپ سه جلد کتاب حدیث با عنوان «آبشار معرفت» برای سه گروه از مخاطبان (کارکنان پایور، خواهران شاغل و همسران کارکنان، جوانان شامل دانشجویان و دانش آموزان مقطع دبیرستان و سربازان) کرده است.

وجه مشترک هر سه جلد کتاب، احادیث مربوط به مبحث «خداشناسی» است که در بخش نخست آنها درج شده و در ادامه با توجه به نیاز مخاطبان هر کتاب، سرفصل های متفاوتی قرار داده شده است.

محتوای جلد اوّل، به قلم حجت الاسلام عبدالهادی مسعودی احادیثی است که برای «کارکنان پایور» در تعالی مسیر زندگی و مسئولیتشان نسبت به همسر، فرزندان و حفظ و حراست از نظام مقدس اسلامی، بسیار مفید است.

جلد دوم، به قلم حجت الاسلام مهدی غلامعلی برای بانوان است و شیوه صحیح همسرداری و تربیت فرزندان و وظایفشان در فعالیت های اجتماعی را به آنان یادآوری کرده است.

امّا در جلد سوم، به قلم حجت الاسلام مرتضی خوش نصیب روی سخن آن با «جوانان» است و آنها را در شناخت وظایفشان نسبت به پدر و مادر، جامعه و محیط کار راهنمایی می کند.

ویژگی بارز این کتاب ها این است که احادیث انتخاب شده برای افراد مختلف در طول دوران زندگی یا در روابط اجتماعی شان مفید است و شرح و تفسیر ساده و مختصری که در ذیل احادیث آورده شده، مخاطب را به درک اصل معنای حدیث رهنمون می کند.