سه شنبه 1397/11/9
کد : 68115

کتاب «محبت خدا در دعاهای اهل‌بیت(ع)» منتشر شد

چاپ اول کتاب «محبت خدا در دعاهای اهل بیت(ع)» نوشته آیت‌الله محمد‌مهدی آصفی، روانه بازار نشر شد.

به گزارش ایکنا از قم، کتاب «محبت خدا در دعاهای اهل بیت(ع)» ترجمه فارسی کتاب «الحب الالهی فی ادعیة اهل البیت(ع)» نوشته مرحوم آیت‌الله محمد‌مهدی آصفی است.
این کتاب مجموعه گسترده‌ای است که به تفصیل در متون آیات، روایات و دعاها مانند: خوف، رجا، تضرع، خشوع، اظهار، ذلت، ترس، محبت، شوق، انس، ناله و انابه، بریدن از مردم و به عبادت خدا مشغول شدن، استغفار، استعاذه، عفو و رحمت طلبی، اجتناب از معاصی، ستایش، حمد، میل، بیم، طاعت، بندگی، یادخدا، فقر و توسل به بحث محبت پرداخته شده‌است.                            
هر یک از این عناصر، خود کلیدی برای گشایش دری از درهای رحمت و معرفت الهی محسوب می‌شود، بنابراین طلب رحمت، کلیدی برای گشایش درهای رحمت الهی است و استغفار کلیدی است برای مغفرت خدا چنان‌که هر یک از این عناصر، به تنهایی، راهی برای سیر و سلوک الی‌الله است، بنابراین شوق به خدا و محبت و انس با او، یک راه است و خوف و ترس،راهی دیگر است و خشوع، راه سوم و سوم و رجا و دعا و درخواست، راه چهارم است.
این کتاب به مطالبی مانند امتیاز محبت؛ مراحل دوستی و محبت و چگونگی آن؛ یکسان‌سازی دوستی؛ نخستین منبع دوستی و محبت؛ چگونه خدا را دوست بداریم؟ نتایج و آثار محبت خدا در زندگی انسان؛ چگونه محبوب خدا شویم؟ ‌حجاب‌ها و موانع دوستی‌؛ نگاهی گذرا به زندگی و آثار آیت‌الله آصفی می‌پردازد.

              

 


چاپ اول کتاب «محبت خدا در دعاهای اهل بیت(ع)» نوشته آیت‌الله محمد‌مهدی آصفی، ترجمه به فارسی توسط تقی متقی در ۲۱۳ صفحه جلد نرم قطع رقعی و بهای ۱۸ هزار تومان به همت معاونت فرهنگ ـ هنری مؤسسه دارالحدیث از سوی نشر باهوش، زمستان ۹۷ روانه بازار نشر شد.