چهارشنبه 1396/5/25
کد : 60278

كتاب «حکمت‌نامه سالمندان» منتشر مي‌شود

مدير انتشارات دارالحديث از انتشار كتاب «حکمت‌نامه سالمندان» در آينده‌اي نزديك خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث ـ حجت الاسلام محمد تقی سبحانی نیا، با اشاره به کتاب «حکمت‌نامه سالمندان» اظهار کرد:‌ این اثر از مجموعه آثار پژوهشگاه قرآن و حدیث است که با بهره‏‌گیرى از رهنمودهاى حکیمانه قرآن و سخنان نورانى اهل بیت(ع) به موضوع سالمندان پرداخته است.

وی خاطرنشان کرد: کتاب حکمت‌نامه سالمندان بر ترویج آموزه‌های دینی تأکید دارد و در آن اسلام به عنوان پیام‌‏آور همه دوران ذکر شده تا همگان از این برنامه در زندگی خود بهره‌مند شوند.

مدیر انتشارات دارالحدیث با اشاره به اهمیت آشنایی همه گروه‌ها و اقشار با آموزه‌های دینی گفت: نیازهای مخاطبان در ارائه آموزه‌های دینی ضرورتی انکارناپذیر است و کتاب حکمت‌نامه سالمندان نیز به همین منظور تولید شده است.

وی به فصول این کتاب اشاره کرد و افزود: نعمت بودن عمر طولانی و سالمندی، بهره‌گیری از فرصت توانمندی جوانی، آثار و برکات عمر طولانی نیکو رفتاران، عوامل افزایش و کاهش عمر، حقوق سالمندان، تشویق به رعایت حقوق والدین در سالمندی، بایسته‌ها و پرهیزهای سالمندی، احکام سالمندان، هشدار به سالمندان بد رفتار، عوامل پیری و درس‌هایی از برخی کهنسالان از جمله فصول این کتاب است.

سبحانی‌نیا یادآور شد: آیات و روایات در حکمت‌نامه سالمندان ذکر شده و در مواقع ضروری نویسنده به تحلیل و بیان پرداخته است در این اثر متن و ترجمه آیات و روایات برای مخاطبان ذکر شده است.

وی عنوان کرد: حکمت‌نامه سالمندان از سوی آیت‌الله ری شهری و همکاری محمد حسین صالح‌آبادی تألیف شده و ترجمه آیات و روایات این اثر بر عهدهحجت‌الاسلام عبدالهادی مسعودی بوده است.

کتاب «حکمت‌نامه سالمندان» به همت انتشارات دارالحدیث در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود.

منبع :