تاريخ انتشار: دوشنبه 1397/9/26
کد خبر: 67741
رونمایی از 30 کتاب درسی مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث

رونمایی از 30 کتاب درسی مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث

حجت الاسلام والمسلمین رحمان ستایش در مراسم رونمایی از 30 کتاب درسی مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث گفت: ساختار دانشگاه قرآن و حدیث، با محصول علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث شکل گرفت و در مسیر آموزشی حرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، استاد دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به پیشینه کتاب های درسی این دانشگاه گفت: آثار مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث ابتدا با همکاری سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و دانشگاه ها(سمت) و دانشکده علوم حدیث منتشر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رحمان ستایش اظهار کرد: کتاب های دانشکده مجازی اکنون با عنوان متنا (متون تدوینی نشر مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث) منتشر می شود.

وی با بیان اهمیت و نقش کتاب های تالیف شده در نظام آموزش عالی گفت: بسیاری از این کتاب ها از جمله «روش فهم حدیث» نوشته حجت الاسلام مسعودی به عنوان منبع اصلی درسی شناخته شده و تدریس می شود .

حجت الاسلام رحمان ستایش افزود: تحصیل در مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث فراتر از خودآموزی است و تلاش می کند تا دانشجویان ضمن مطالعه و شرکت در آزمون با اساتید ارتباط بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: ارتباط دانشجو با منابع علمی رشته ای که در آن تحصیل می کند، یکی از وظایف مهم استاد است، تا دانشجو توانایی تحقیق پیدا کند.

رونمایی از ۳۰ کتاب درسی مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث و تجلیل از اساتید برترعلمی و دانشجویان فعال در زمینه پژوهشی، آموزشی و فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مراسم گرامیداشت روز دانشجو و هفته پژوهش پیش از ظهر چهارشنبه ۲۱ آذرماه در تالار شیخ صدوق دانشگاه قرآن و حدیث(قم) برگزار شد.